Dzielnicowy z Mroczy zatrzymał poszukiwanego

46-letni mieszkaniec gminy Mrocza, pow. nakielski, trafił do zakładu karnego po tym, jak w jednym z mieszkań zatrzymał go dzielnicowy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za jazdę po pijanemu.

Od lipca mroteccy mundurowi poszukiwali 46-letniego mieszkańca gminy, którego nakielski sąd polecił doprowadzić do zakładu karnego celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za jazdę „na podwójnym gazie”. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna powinien spędzić za kratami 169 dni.

Z wcześniejszych informacji wynikało, że poszukiwany jest poza granicami kraju, a w minioną sobotę (10.08.19) mrotecki dzielnicowy ustalił, że mężczyzna przebywa w jednym z mieszkań na terenie gminy.
Aby sprawdzić swoje ustalenia mundurowy zapukał pod ustalony adres, gdzie wylegitymował zastanego tam mężczyznę. Personalia 46-latka zostały sprawdzone w policyjnych systemach. Wtedy potwierdziło się, że mieszkaniec mroteckiej gminy powinien przebywać w zakładzie karnym. Tam też trafił po nocy spędzonej w policyjnym areszcie.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią