Dzielnicowy z Szubina spotkał się z „Promyczkami”

Sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak z szubińskiego komisariatu odwiedził dzieci w Samorządowym Przedszkolu nr 2. Dzielnicowy przypominał o zasadach bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z komisariatu policji w Szubinie sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak odwiedził ostatnio dzieci z grupy „Promyczki” w Samorządowym Przedszkolu nr 2.

Dzielnicowy spotkał się z maluchami, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypominał zasady ruchu pieszych, przestrzegał maluchy przed zabawami w rejonie dróg i radził, aby dzieci nosiły na odzieży elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę one pełnią.

Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii. Szczególnie o policyjnych radach pamiętać powinny te przedszkolaki, które wybierają się z rodzicami w góry. A tym, którzy ferie spędzą w domu policjant przypominał, by nie otwierać drzwi nieznajomym pod nieobecność rodziców.  

Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina oraz kolorowanki.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią