Dziwne zachowanie kierowcy bmw wzbudziło zainteresowanie mundurowych

Brak uprawnień do kierowania pojazdami i promile w organizmie nie przeszkodziły 41-letniemu mieszkańcowi Szubina wsiąść za kierownicę bmw. Z ruchu wyeliminowali go mundurowi z miejscowego komisariatu, którzy zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy.    

Uwagę patrolujących dzisiejszej nocy szubińskie ulice mundurowych zwróciło bmw na bydgoskich numerach rejestracyjnych. Kierowca raz jechał do tyłu, raz do przodu. Aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy, mundurowi podjęli kontrolę auta.

Kiedy tylko siedzący za kierownicą 41-latek otworzył drzwi bmw, z wnętrza mundurowi wyczuli alkohol. Mieszkaniec Szubina został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie promil alkoholu. To jednak nie wszystko. Kierowca nie okazał mundurowym blankietu prawa jazdy. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień.

Kierowca został przekazany pod opiekę znajomej. Niebawem przyjdzie mu ponownie spotkać się z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zachowanie 41-latka oceni sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią