Eliminacje powiatowe turnieju „Patrol Roku 2023”

Policjanci prewencji powiatu nakielskiego rywalizowali w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. Zadaniem funkcjonariuszy było rozwiązanie testu z wiedzy ogólnopolicyjnej. Zwycięska para reprezentować będzie nakielską policję na szczeblu wojewódzkim.

W świetlicy nakielskiej jednostki został zorganizowany etap powiatowy XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W eliminacjach udział wzięli wszyscy policjanci powiatu nakielskiego pracujący na co dzień w ogniwach prewencji.

Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy obejmujący szeroką tematykę prewencyjną. Pytania dotyczyły między innymi udzielania pierwszej pomocy, przepisów dotyczących konwojów i doprowadzeń, zatrzymań osób i środków przymusu bezpośredniego.

Najlepsi okazali się sierż. Adrian Lewa z Komisariatu Policji w Szubinie i post. Mateusz Lunitz z nakielskiej „patrolówki”.

Nad przebiegiem eliminacji czuwało kierownictwo nakielskiej jednostki, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Rafałem Makarewiczem.

p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią – asp. Zofia Wrzeszcz