ENEA OPERATOR Międzyszkolna Liga Szachowa

Zawodnicy z gminy Szubin walczyli w turnieju szachowym online ENEA OPERATOR Międzyszkolna Liga Szachowa, który odbył się na portalu szachowym Lichess 4 kwietnia. To kolejne zawody zorganizowane przez Arkadiusza Matczyńskiego w ramach projektu Edukacja przez Szachy. Grano w godzinach 15.00-17.00 z czasem 7 minut na zawodnika. Na listach startowych znalazło się łącznie 89 szachistów reprezentujących szkoły. W turnieju B srebrny medal zdobył Hubert Zdralek (I LO Szubin) z dorobkiem 35 punktów. XII miejsce zajął Konrad Hilscher (I LO Szubin) – 21 punktów, a XXIII miejsce Jagoda Kroczka (VI LO Bydgoszcz / Zalesie) – 13 punktów. W grupie A na XVI pozycji uplasował się Adam Maciejewski (SP Rynarzewo) – 20 punktów.