Finał wojewódzki IMS dziewcząt i chłopców szkół podstawowych

Dnia 27.11.2019 roku na pływalni Mini Aquaparku w Toruniu odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu dziewcząt i chłopców. Gminę Nakło nad Notecią reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 wraz z trenerami Marcinem Kulińskim i Pawłem Juszczakiem.  W zawodach mieli prawo wystartować uczniowie urodzeni w latach 2005-2006, których starty indywidualne były punktowane do klasyfikacji drużynowej. Dodatkowe punkty liczone podwójnie można było zdobyć w wyścigu sztafetowym 6x50m stylem dowolnym.

W zawodach udział wzięło 216 uczniów szkół województwa Kujawsko – Pomorskiego. Nie zabrakło w stawce silnych ośrodków szkoleniowych szkół sportowych z Bydgoszczy, Torunia, Rypina czy Lipna. Zmagania pływaków rozpoczęły wyścigi sztafet które już na samym otwarciu nakielskim zawodnikom dały doskonałe 2 miejsce w kategorii chłopców i 5 u dziewcząt.

Takie otwarcie zawodów dodało tylko impulsu naszym młodym pływakom do walki o cenne punkty dla całej drużyny. Każdy start i zajęte miejsce z tego powodu stało się bardzo ważne. Doskonale z tego zadania wywiązali się chłopcy, którzy w klasyfikacji końcowej na 16 szkół zajęli 2 miejsce i zostali wicemistrzami Województwa Kujawsko Pomorskiego. Doskonałe starty dały wysokie miejsca punktowane i dwa medale indywidualne. Dominik Szcześniak z imponującą życiówką (25,18) wygrał 50m stylem dowolnym a Maciej Szpara na 50m stylem motylkowym zajął z czasem 30,44 trzecie miejsce. Słowa uznania należą się również dla chłopców, którzy nie zmieścili się na podium. Bardzo blisko medali byli Franciszek Domański i Kacper Koszny, którzy zajęli miejsca czwarte.

Starty dziewcząt dały równie dużo emocji jak chłopców. Potwierdzeniem tej tezy są wyniki i końcowa klasyfikacja, w której do trzeciego miejsca zabrakło 4 punktów. Doskonale spisały się uczennice klasy ósmej. Lena Bzdawka zdobyła indywidualnie srebrny medal na 50m stylem dowolnym (29,55) a Agnieszce Bali do trzeciego miejsca w stylu motylkowym zabrakło 0.3 sekundy. Pozostałe zawodniczki równie dobrze się spisały ustanawiając kilka życiowych rekordów.

Dzisiejsze Wice mistrzostwo Województwa w Pływaniu jest powtórzeniem sukcesu z ubiegłego roku. Na sukces w zawodach złożyło się wiele czynników. Dobra praca nauczycieli, współpraca z klubem i zapał naszych zawodników. Ich praca na lekcjach i dodatkowych treningach zaowocowała ogromnym sukcesem i dała wymierne efekty.

Gratulujemy jeszcze raz sportowych sukcesów wszystkim naszym pływakom i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły, Gminy i UKS Czwórka Nakło.

Reprezentacja ZSP nr 4 na Finale IMS w Pływaniu:

Dziewczęta: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Iga Nowicka, Kinga Grześko, Oliwia Stempowska, Iga Siewkowska, Amelia Serwus i Inga Megger.

Chłopcy: Dominik Szcześniak, Maciej Szpara, Kacper Koszny, Franciszek Domański, Igor Ignasiak, Wiktor Szurik, Filip Skubiszewski, Oliwier Ochendal, Radosław Waniak i Aleksander Markuszewski.

Marcin Kuliński