Folkowa piosenkarka z Szkocji Iona Fyfe wystąpi w Nakle nad Notecią

W dniu 13 września 2019 roku o godz. 19:00 w Hotelu i Restauracji Gorzelnia w Nakle nad Notecią odbędzie się koncert Iona Fyfe, która zaprezentuje folk z północnej Szkocki, przesiąknięty celtycką tradycją w najlepszym oryginalnym wydaniu! Laureatka nagrody Scots Singer of the Year 2018.

Folkowa piosenkarka Iona Fyfe, stała się jedną z najlepszych szkockich młodych wokalistek, za sprawą swoich niezwykle oryginalnych utworów, które są bardzo głęboko zakorzenione w tradycyjnych pieśniach z północno-wschodniej Szkocji. Już w wieku dwudziestu lat, Iona została laureatką nagrody najlepszej szkockiej piosenkarki.

Jest również finalistką BBC Radio Scotland Young Traditional Musician of the Year (bardzo prestiżowego wyróżnienia radia BBC Radio Scotland, za najlepszego tradycyjnego szkockiego muzyka roku). Wszystkie szkockie media ogłaszały Ione nowym skarbem narodowym, który należy pokazać całemu światu. Dlatego cały rok 2018 spędziła na występach w całej Europie. „Rolling Stone” opisywał jej występy jako „magiczne”, a samą wokalistkę „niezwykle charyzmatyczną”!

W marcu 2018 roku, wydała swój debiutancki album zatytułowany „Away From My Window”, który został świetnie przyjęty przez zagranicznych krytyków oraz publikę.

Cena biletu w dniu koncertu – 20 złotych

Hotel i Restauracja Gorzelnia w Nakle nad Notecią