Funkcjonariusze Zakładu Karnego oddają krew. Ratują życie

Funkcjonariusze potulickiej jednostki zachęcają do akcji #ZostańWdomu. Są jednak sytuacje, w których wyjście z domu jest konieczne. Nie wiemy jak długo będziemy walczyć z epidemią koronawirusa, ale wiemy, że zawsze potrzebni będą Krwiodawcy! W tym trudnym czasie Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach oddają krew.

Nie można pozostać obojętnym

Niezależnie od tego jaką grupę krwi posiadamy należy się nią dzielić z potrzebującymi. Oprócz codziennych obowiązków związanych z pełnieniem służby nasi funkcjonariusze nie pozostają obojętni i wspierają banki krwi – nie może jej zabraknąć!

Specjalne procedury

Dla bezpieczeństwa dawców wprowadzono szczególne środki ostrożności. Osoby oddające krew wpuszczane są do punktów pojedynczo, mają mierzoną temperaturę oraz wypełniają ankietę epidemiologiczną.

Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i zachęcamy innych do podzielenia się „życiem”!

Służymy pomocą – mamy to we krwi

Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej przez Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w naszej formacji.

Więcej informacji na stronie:

https://sw.gov.pl/aktualnosc/centralny-zarzad-sluzby-wieziennej-sluzymy-pomoca-mamy-to-we-krwi?fbclid=IwAR2-yvy9fNq8K_HIOWauNkxf7yxmz_07sWZlRwulO57JKrKyMGiu-hNThE4

tekst: chor. Justyna Sejdowska

zdjęcie: mjr Jarosław Nurkiewicz