Gladiatorzy Stanika liderem po III kolejce NLS

W ramach trzeciej kolejki Nakielskiej Ligi Siatkówki 21 listopada rozegrane zostały cztery mecze, z których jeden zakończył się tie-breakiem.

NTS Młodzicy – Stara Gwardia NTS 0:2 (8:25, 4:25)

Pojedynki Młodzików nie są jak na razie zbyt zacięte, zwłaszcza jeżeli grają w niepełnym składzie. Pięciu uczniów nie było w stanie przeciwstawić się Gwardii, która nie miała najmniejszych problemów z szybkim pokonaniem rywali.

COL-MAR Elektryka – Gladiatorzy Stanika 0:2 (28:30, 23:25)

Zdecydowanie najlepsze jak dotąd spotkanie tego sezonu, obfitujące w wiele ciekawych obron i zwrotów akcji. W pierwszej partii to mroczanie dyktowali warunki gry – dzięki skutecznym atakom Miłosza Miękczyńskiego prowadzili nawet 17:9. Od tego momentu Gladiatorzy konsekwentnie niwelowali straty, ale i tak musieli bronić pierwszych piłek setowych przy stanie 20:24. Wówczas jednak koncert gry blokiem dał Wojciech Bebło, w obronie wykazał się Jakub Kiersznicki i doszło do gry na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali Gladiatorzy (30:28). Kolejny set COL- MAR zaczął już bez takiego animuszu, ale ciągle starał utrzymywać kontakt z rywalami, jednak ci w połowie tej odsłony zdołali odskoczyć (18:11). W końcówce Elektryka dogoniła przeciwników, ale przy stanie 21:22 miała miejsce najdłuższa i najbardziej efektowna akcja meczu, która padła łupem Gladiatorów. Parę chwil potem mogli się oni cieszyć z kolejnych trzech punktów w tabeli. Na wyróżnienie zapracował Mateusz Kiersznicki, zdobywca 13 oczek atakiem.

NTS Kadeci – WDS Pińsko 2:1 (25:18, 18:25, 15:8)

Trzecie starcie tego dnia było pierwszym trzysetowym w tym sezonie. W pierwszym z nich dominowali Kadeci, którzy nękali przeciwników dobrą zagrywką. Kłopoty z przyjęciem WDS- u spowodowały, że nie był on w stanie nawiązać równorzędnej walki i gładko przegrał tę partię do 18. W drugiej sytuacja się powtórzyła, ale seria serwisów Kacpra Walkowiaka na jej początku to było tym razem wszystko, na co było stać NTS. Pińsko niespodziewanie skorzystało z licznych błędów przeciwników, Wojciech Kujawa brylował w ataku, w wyniku czego do rozgrywki tie- breakowej. W niej Kadeci uspokoili swoją grę, dorzucili kilka obron i kontrolowali przebieg tego seta, zwyciężając do 8. Najwięcej punktów uzbierał Walkowiak – 13, w tym aż 8 zagrywką.

NTS Kadeci – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (13:25, 17:25)

MiSSM Trzecia Fala to jeden z faworytów ligi, więc trudno było spodziewać się wyrównanego meczu. Tak było w istocie – starsi zawodnicy przeważali w każdym elemencie gry, dobrze serwowali, a Kadeci popełniali zbyt wiele szkolnych błędów, by chociaż na chwilę przeciwstawić się rywalom. Oba sety miały bardzo podobny przebieg i oba zakończyły się pewnym zwycięstwem MiSSM. Warto odnotować, że trio Kaluskabracia Majewscy zdobyło aż 29 oczek, a cały zespół NTS- u z własnych akcji ledwie 15.