Grand Prix 3 Basenów dla Nakła nad Notecią – wyniki

Dnia 12 stycznia 2020 r na krytej pływalni w Mogilnie odbyły się ostatnie zawody w ramach Grand Prix 3 Basenów. Gospodarzem i organizatorem zawodów był Klub Sportowy ORKA Mogilno, a w rywalizacji uczestniczył Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło oraz BOSiR Barcin w czterech kategoriach wiekowych w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Dodatkowo kluby rywalizowały w sztafetach mix 4 x 50m w stylu dowolnym.
Po przybyciu ekip oraz rozpływaniu, rozpoczęły się pierwsze starty. Od początku widać było zaangażowanie i wolę walki. Dla większości osób były to decydujące zawody, gdyż mogły zaważyć o klasyfikacji końcowej. Nadmienić należy, że był to pierwszy start po tak długiej przerwie. W ostatniej odsłonie Grand Prix zdobyliśmy łącznie 31 medali. Cieszymy się bardzo, że tak dobrze powitaliśmy Nowy Rok. Oby więcej takich miłych akcentów.  Podsumowaniem rywalizacji było wyróżnienie najlepszych zawodników i zawodniczek w danej kategorii wiekowej.. Od pierwszych startów w GP3 prowadzona była klasyfikacja indywidualna, do której brane pod uwagę były wszystkie starty.

Najlepsi zawodnicy z rak trenerów otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Podsumowano również klasyfikację drużynową za wyścigi sztafetowe, które wygrał UKS Czwórka Nakło. W klasyfikacji drużynowej to także pływacy z Nakła zgromadzili najwięcej punktów.

  1. UKS Czwórka Nakło 3081 pkt
  2. UKS Orka Mogilno 1771 pkt
  3. BOSiR Barcin 1247 pkt

Podsumowując starty zawodników kierujemy słowa podziękowania dla trenerów, instruktorów, sędziów, opiekunów oraz rodziców, którzy przyczynili się do powstania projektu GP 3 Basenów. Pomysłodawcą zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka, który jest wspierany finansowo w ramach realizacji projektów dla organizacji pozarządowych wspiera UMiG w Nakle nad Notecią.

KLASYFIKACJA GENERALNA GP 3 BASENÓW 12.01.2020
KLASYFIKACJA KLUBOWA GP 3 BASENÓW 12.01.2020
WYNIKI GP 3 BASENÓW 12.01.2020

Paweł Juszczak i Michał Stachowski