Groźny wypadek na Bartodziejach. Po zderzeniu aut na pieszego runął znak!

Niecodzienne, ale groźne w skutkach zdarzenie miało miejsce w dzisiejsze popołudnie przy skrzyżowaniu ulic Bartosza Głowackiego oraz Gajowej w Bydgoszcz. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez jedno z aut najgroźniejszych obrażeń doznał pieszy, na którego spadł uszkodzony znak drogowy.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do służb ratunkowych o godzinie 14:40. Jak relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wszystko zaczęło się od wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu z tzw. łamanym pierwszeństwem. Mają je pojazdy jadące ulicą Gajową od strony skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich i skręcające w ul. Głowackiego w kierunku pętli autobusowej przy ul. Morskiej. – Samochód osobowy marki Seat wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącym prawidłowo mercedesem – mówi w rozmowie z nami Kowalska.

W wyniku uderzenia mercedes staranował znak znajdujący się po zachodniej stronie skrzyżowania, tuż obok bloku z numerem 31. Na nieszczęście, znajdował się tam pieszy, który w wyniku uszkodzenia znaku doznał obrażeń. Były one na tyle poważne, że przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala. Osobom podróżującym samochodami nic się nie stało.

W rejonie wypadku nadal trwają czynności funkcjonariuszy policji, dlatego ruch w rejonie zdarzenia może być utrudniony.

ED – Metropolia Bydgoszcz

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko