Grupa Nowy Szpital Holding S.A. dziękuje za spontaniczną pomoc

Powiat Nakielski oraz Gmina Nakło nad Notecią sfinansowali zakup nowego ambulansu, który będzie służył mieszkańcom gminy i powiatu nakielskiego. Auto będzie użytkowane przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie. W piątek po południu ambulans trafił do szpitala.

Pragnę podziękować Radnym Rady Powiatu Nakielskiego i Gminy Nakło nad Notecią, a także Panu Burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale. Nikt z nas nie miał wątpliwości, że musimy podejmować solidarne działania dla wzmocnienia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Zakup tej karetki to wspaniały przykład współpracy naszych samorządów – mówi starosta Nakielski, Tadeusz Sobol.

Oba samorządy przeznaczyły na nową karetkę po 185 tys. Samochód będzie używany m.in.: do transportu między szpitalnego na przykład pacjentów zakażonych COVID-19 oraz w innych sytuacjach, gdzie będzie potrzeba przewiezienia osoby chorej do innej placówki. Samochód został wyposażony w standardzie karetki S więc w razie potrzeby może być również wykorzystywany jako karetka systemu ratownictwa medycznego. – Jesteśmy w szczególnej sytuacji i każda pomoc, która pozwoli nam zapewnić pacjentom bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważna. Jesteśmy bardzo wdzięczni samorządom za takie wsparcie – mówi Adrianna Nowicka, prezes szpitala w Nakle i Szubinie.

Nowa karetka to Man wyposażony zgodnie ze standardem karetki S. Konstrukcja auta jest wzmocniona, co umożliwia montaż niezbędnego w tego typu pojazdach wyposażenia medycznego. Ambulans jest wyposażony w instalację tlenową, nosze z transporterem, krzesełko transportowe, nosze podpierające, ssak oraz plecaki reanimacyjne i torby ratownicze. Samochód posiada nowoczesny silnik o pojemności 1,968 l i 177 KM. Część sanitarna jest zaprojektowana tak, aby był łatwy dostęp do wszystkich akcesoriów. Duża liczba schowków pozwala na utrzymanie porządku. Nowoczesne lampki ledowe o dużej mocy zapewnią odpowiednie oświetlenie, w sytuacji kiedy ratownicy będą udzielać pomocy nocą.

Marta Pióro – rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital
zdjęcia: www.kurier-nakielski.pl