Handball Kcynia trenuje i gra pod barwami Orła Kcynia

W Kcyni od kilku tygodni trenuje męska drużyna piłki ręcznej. Sympatycy szczypiorniaka skrzyknęli się i pod skrzydłami Orła Kcynia powołali drużynę.

Orzeł Handball Kcynia tworzy 20 zawodników. Ze względu na czas utworzenia drużyny i brak możliwości finansowania z budżetu klubu Orzeł Kcynia panowie udowodnili już na starcie, że chcą grać i reprezentować Kcynię.

Na początek pozyskano fundusze od sponsorów, którzy zechcieli wesprzeć drużynę z Kcyni i rozegrano już pierwsze mecze. Niestety ze względu na obostrzenia zawodnicy z Kcyni trenują w sali sportowej na terenie Wągrowca. W sezonie 2021/2022 Orzeł Handball Kcynia będzie rywalizował w III lidze wielkopolski.

W miniony piątek szczypiorniści z Kcyni rozegrali mecz z III ligową Koroną Koronowo wygrywając to spotkanie 35:33

Po wielu błędach, niewykorzystanych sytuacjach z naszej strony udało się wytrzymać do samego końca. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3 bramkami. Brawo za walkę, brawo za wytrwałość! Druga połowa meczu to zupełnie inne odzwierciedlenie drużyny! Wyciągnięte błędy po pierwszej połowie i SUKCES!- czytamy na facebooku drużyny.