Historia potężnego jelenia …

14 września 2018… tego dnia o poranku ktoś zastrzelił tego pięknego byka. Niestety był to kłusownik, ponieważ nikt nie miał odwagi i honoru się do tego przyznać.

Miejscowe koło łowieckie przysłało mi pismo, tzw. straszaka, że jeśli będę im utrudniał polowanie to poniosę konsekwencję finansowe. W tym roku mimo, że jestem w lesie równie często pisma nie dostałem. Dlaczego? Cóż, mogę się tylko domyślać, że był chętny na tego byka i mógłbym przeszkodzić i za dużo widzieć.

Po zastrzeleniu tego jelenia, myśliwi z tego koła sami zaczęli mówić, że byka już nie ma, ale do czasu. Do czasu kiedy nie wyemitowałem filmu o TYM JAK BYK ZGINĄŁ. Wtedy temat tego byka stał się tematem TABU.

Dlaczego? Ponieważ dziesiątki komentarzy na facebooku i YouTube myśliwych potwierdziły moje przepuszczenia, że byk był za młody i nie powinien być zabity.

Niestety polowanie dewizowe ma to do siebie, że wycena następuje praktycznie od razu i w ciągu kilku dni trofeum opuszcza kraj, a papier wszystko przyjmę.

Dzwoniła nawet do mnie z Polskiego Związku Łowieckiego Pani Katarzyna Sikora, która była w tamtym czasie osobą od promocji, poruszona historią tego byka i obiecała zainterweniować, lecz najwidoczniej ktoś ją u władz wyprostował, aby nie „s…… we własne gniazdo” i temat ucichł.

Dzwonił również redaktor z „Dziennika Łowieckiego” pan Stanisław Pawluk, który jak powiedział, „walczy z patologią w PZŁ” i również sprawa ucichła.

No tak, ktoś może powiedzieć, nawet mi zarzucić, że wymyśliłem całą tą historie. Tylko po co? Przeczytajcie komentarze myśliwych, a jak ktoś chce to wrzucę wiadomości, które dostałem prywatnie od myśliwych co o tym sądzą. Myśliwych z wieloletnią praktyką, łowczych…

Najważniejsze jest jednak to, ze jelenia jak zniknął tamtego dnia… do dziś nikt nie widział, a w przyrodzie podobno nic nie ginie.

Na koniec dodam tylko, że tu nie chodzi wcale, o mnie o mój smutek i pewnego rodzaju zwykłe przyzwyczajenie do tego pięknego jelenia, lecz o przyzwoitość i poszanowanie tych, którzy przez mój obiektyw mogli podziwiać życie tak pięknego osobnika.

Ci którzy przyłożyli do tego rękę powinni sie zwyczajnie wstydzić… Tylko czy ktokolwiek z nich w ogóle wie o co w tym tak na prawdę chodzi ? Obawiam się jednak że nie…

tekst i zdjęcia: Jurek Napierała (źródło FB)