I etap Olimpiady ZUS za nami

Za nami I etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  W tym roku w olimpiadzie wzięło udział blisko 2,4 tys. uczniów z 57 szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego.

23 listopada 2021 roku młodzież ze szkół średnich zmierzyła się z testem o ubezpieczeniach społecznych. Były pytania o wiek emerytalny w Polsce, świadczenia z ubezpieczeń rentowych, zasiłek chorobowy, opiekuńczy, ulgę na start, kapitał początkowy czy Platformę Usług Elektronicznych ZUS. O tym, która szkoła awansuje do wojewódzkiego etapu, zadecyduje punktacja i czas udzielenia odpowiedzi– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W kolejnej turze, która odbędzie się 11 stycznia 2022 r. zmierzy się 20 najlepszych szkół
w województwie. Każdą szkołę reprezentować będzie troje uczniów, którzy w etapie szkolnym najlepiej rozwiązali test. Na wyniki etapu szkolnego musimy jeszcze trochę poczekać. Na stronie zus.pl/edukacja do 17 grudnia ogłosimy zespoły zakwalifikowane do II etapu – dodaje rzeczniczka.

Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkoła, która będzie reprezentować nasze województwo 8 kwietnia 2022 r. podczas ogólnopolskiego finału. Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci otrzymają także indeksy na uczelnie i dodatkowe punkty w rekrutacji. Finaliści olimpiady są zwolnieni również z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości.

Uczestnikami olimpiady są uczniowie szkół średnich, którzy wzięli udział  w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Program z roku na rok cieszy się  coraz większym zainteresowaniem. To już jego ósma edycja. Na Kujawach i Pomorzu w tym roku w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 7,8 tys. uczniów. W olimpiadzie wystartowało blisko 2,4 tys. z nich.

Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim