Idąc w ślady mistrza

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej związany z corocznym Ogólnopolskim Konkursem Fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowskiego”.

To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane jest w MOB już po raz dwunasty.
W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
W konkursie wzięło udział aż 209 osób, a jury wybrało najlepsze prace spośród 532 nadesłanych zdjęć. Na wystawie zwiedzający będą mogli obejrzeć 185 kadrów, na których widać zarówno tradycyjne jak i nowatorskie podejście do tematu martwej natury, która była tegorocznym motywem przewodnim, jak również częstym tematem twórczości Leona Wyczółkowskiego.                                                                                              Wystawa będzie prezentowana w Spichrzach nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, od 6 lipca do 1 września 2019 r. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lipca 2019 r. o godzinie 12.00, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Śladami Leona Wyczółkowskiego – martwa natura”

Wystawa czasowa

Termin: 6.07-1.09.2019 r.

Wernisaż: 6.07.2019, godz. 12.00, wstęp wolny

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11

Kurator wystawy: Ewa Sekuła-Tauer, MOB

Adrianna Adamska – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy