II Turniej Wiedzy Quizizz I LO Szubin z udziałem 49 zawodników z powiatu nakielskiego i Bydgoszczy

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się II Turniej Wiedzy Quizizz I LO Szubin z udziałem 49 zawodników z powiatu nakielskiego i Bydgoszczy. Oczywiście większość stanowili miejscowi licealiści. Tym razem konkurs dotyczył nazw i granic państw świata. Poziom trudności wzrósł, ale co ciekawe wyniki procentowe i punktowe także, co oznacza lepsze przygotowanie i mobilizację uczestników.

Wśród liderów nie było niespodzianek i w szerokiej czołówce znaleźli się sami ambitni uczniowie. Miejsca na podium zajęli: I miejsce
Olaf Jagodziński (I LO Szubin) – 100%, 58080 punktów, II miejsce Dawid Sala (I LO Szubin) – 100% , 56640 punktów , III miejsce Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin) – 100% , 56310 punktów. Najlepszym graczem ze szkoły podstawowej był Gracjan Mróz (SP Mrocza) – 86%, 39540 punktów. Co ciekawe, aby awansować na pozycje medalowe trzeba było odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. O kolejności w tabeli decydował często czas, za który program przyznaje dodatkowe punkty. Średnia rozwiązywalność w przedsięwzięciu wyniosła 67%. Organizator po opracowaniu pytań przystąpił do testowania turnieju i sam zagrał w swoich zawodach. Naprawdę trzeba sie było natrudzić, aby w ciągu 10 sekund kliknąć 50 razy we właściwe pole i uzyskać pełen wynik we własnym konkursie. Tym większa pochwała dla uczestników.

Dla zobrazowania tematu przedstawiamy kilka trudniejszych przykładów krajów, które należało znać: Saint Vincent i Grenadyny, Vanuatu, Nauru, Palau, Liberia, Jamajka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Surinam. Oczywiście duża część pytań dotyczyła takich państw jak USA, Kanada, Rosja czy Chiny. Każdy mógł się zatem wykazać.
Piotr Szybowicz