III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim dla Uczniów Szkół Podstawowych

W minionym tygodniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła się 3. edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jego celem było propagowanie wiedzy i świadomości dotyczącej zrywu powstańczego w latach 1918-1919.

Do zmagań konkursowych zgłosili się uczniowie ze szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie, Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu złożonego z zadań zamkniętych i otwartych opartych na źródłach tekstowych i ikonograficznych. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą w zakresie znajomości postaci związanych z Powstaniem Wielkopolskim, umiejętnością umieszczania wydarzeń w czasie i przestrzeni oraz dokonywania analizy przyczynowo-skutkowej.

Jury złożone z nauczycieli historii w składzie: Jacek Pedziński, Anna Kasprzyk, Elżbieta Krupińska oraz Alicja Borus dokonało oceny prac i przyznało miejsca zgodnie z uzyskaną ilością punktów:

I miejsce: Mikołaj Mamach – ZSP3

II miejsce: Dawid Sikorski – ZSP3

III miejsce: Michała Szczęsny – ZSP3

IV miejsce: Eryk Tuszyński – NSP w Trzeciewnicy

V miejsce: Amelia Jassel – NSP w Trzeciewnicy

V miejsce: Martyna Pruchnicka – NSP w Trzeciewnicy

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzenia okolicznościowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w ramach projektu „Powstanie Wielkopolskie – znam i pamiętam!”, który jest współfinansowany przez Powiat Nakielski. Koordynatorem działań projektowych jest Alicja Borus.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

materiał: Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią