Impreza na komisariacie w Toruniu? Szefowa MSWiA reaguje

Według nieoficjalnych doniesień, w Komisariacie Toruń-Śródmieście doszło do imprezy, na której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę. W związku z tym, minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek poleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Według nieoficjalnych informacji, w nieformalnym spotkaniu miała uczestniczyć komendant tego komisariatu. Dodatkowo, jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę. Rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do rannego miała zostać wezwana karetka pogotowia, ale ten miał reagować agresywnie i nie chcieć pomocy ze strony ratowników.

Teraz sprawę bada Komenda Wojewódzka. „W związku z zachowaniami mogącymi naruszać zasady etyki zawodowej, których mogli dopuścić się funkcjonariusze z komisariatu w Toruniu, Szef kujawsko-pomorskich policjantów zlecił czynności wyjaśniające. Pierwsze decyzje personalne już podjęto” – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy na Twitterze.

„Przed chwilą poleciłam Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w KWP w Bydgoszczy. Jeśli informację medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników” – napisała za to na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

źródło: TVP Info