„Jagódki” i „Promyczki” na wycieczce w lesie

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle  z grupy „Jagódki” i „Promyczki”  wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Studzienkach.
Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do Przedszkola zostaną umieszczone w kąciku przyrody. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować. Wyprawa skończyła się ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski.  Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Przedszkola.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy panu Leśniczemu za wspaniałe oprowadzenie po leśnych ścieżkach oraz ciekawą pogadankę.

materiał: mgr A. Bartosik, mgr A. Beger Niepubliczne Przedszkole Katolickie