Jarosław Wiśniewski przez kolejne 4 lata, będzie prezesem KPZSzach

W dniu 01 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury, odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Delegatów Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego. Spotkanie poświęcone było rozmowom na temat funkcjonowaniu oraz rozwoju szachów na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podsumowano zarówno rok 2019, jak też 4-letnią kadencję Zarządu KPZSzach (2016-2020) pod dowództwem Prezesa Jarosława Wiśniewskiego – nakielskiego pasjonata szachów, działacza szachowego, zawodnika szachowego. Oceny tej działalności były w większości bardzo pozytywne            i pochlebne. Doceniono aktywność Prezesa na wielu płaszczyznach, przy organizacji wielu turniejów szachowych, kursów sędziowskich czy konferencji, kursów dla nauczycieli, itp.

Zebranie delegowanych przez poszczególne kluby delegatów oraz zaproszonych gości, było też, a w zasadzie głównie, poświęcone wyborom nowych władz szachowych na terenie naszego województwa. Jedynym w zasadzie kandydatem na nowego prezesa KPZSzach był dotychczasowy Prezes – Jarosław Wiśniewski. W wyniku tajnych wyborów nakielanin ponownie uzyskał zaufanie delegatów i został niemal jednogłośnie wybrany na Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego na kadencję 2020-2024. Ponadto z terenu powiatu nakielskiego do Zarządu wybrani zostali jeszcze Piotr Szybowicz z Szubina oraz Mirosław Kozielski z Mroczy. Ten ostatni zrezygnował jednak po 2 dniach z pracy               w Zarządzie, z przyczyn osobistych.

Z najważniejszych planów nowego/starego Prezesa KPZSzach należy wymienić organizację na terenie Nakła nad Notecią kursów dla nauczycieli w ramach ministerialnego programu „Edukacja poprzez szachy w szkole”, którego ideą będzie wprowadzenie szachów do szkół w powiecie nakielskim oraz w innych miejscowościach. Ponadto w dniu 16 maja 2020 roku, na nakielskim basenie odbędą się I Mistrzostwa Województwa w Szachach Podwodnych, natomiast we wrześniu 2020 roku Jarosław Wiśniewski, będzie współorganizował Akademickie Mistrzostwa Świata w Szachach w Bydgoszczy. Na październik planowany jest w Bydgoszczy turniej Arcymistrzyń. W kolejnych latach praca na rzecz szachów będzie jeszcze intensywniejsza, ale o tym powiadomimy we właściwym czasie.

KPZSzach