Jutro w KPCK: Fredro – konteksty albo zupa na gwoździu czyli od Kochanowskiego do Gałczyńskiego, spektakl muzyczno-literacki

19 września 2023 (wtorek) godz. 18:00, Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy

Ten wielowymiarowy projekt, który jest jednocześnie koncertem, spektaklem i spotkaniem z publicznością (dodatkowo  z elementami tak modnego obecnie wykładu performatywnego oraz  poetycko-muzycznego stand up’u) łączy w sobie kilka gatunków.

Cieszy widza wymagającego, ale z powodzeniem odnajdzie  się w nim też człowiek „normalny”. Zarówno człowiek młody jak i  nestor – niepostrzeżenie podnosząc swoje  kompetencje – ma szanse niewymuszonego w tym projekcie uczestnictwa. Jego ideą jest zniwelowanie deficytu spotkania człowieka z człowiekiem,  zainteresowanie publiczności szeroko rozumianą kulturą i sztuką a także podniesienie naszego prozaicznego „tu i teraz” do wymiaru poezji.

Wystąpią: śpiewaczka Katarzyna Thomas, pianista Piotr Szafraniec oraz spiritus movens całego przedsięwzięcia, aktor Dariusz Jakubowski, który przedstawi poezję i poprowadzi spotkanie.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie KPCK oraz na biletyna.pl

 

Jędrzej Kubiak – KPCK Bydgoszcz