Kadetka Oliwia Kramer z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka z miejscem punktowanym na szczeblu powiatowym

Dnia 23.11.2019r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyły się powiatowe kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”, w których wzięli udział reprezentanci gmin Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy oraz Sadek. W Turnieju podobnie jak w poprzednich latach nie mogło zabraknąć reprezentanta naszej szkoły. W eliminacjach gminnych rozegranych w Muzeum Ziemi Szubińskiej została nią uczennica klasy wojskowej
I Technikum Oliwia Kramer – wychowawca Iza Trocha.

Turniej został podzielony na dwie części pisemną i ustną. W pierwszej z nich na uczestników czekał test złożony z 40 pytań. Do testu przystąpiło tego dnia 29 uczniów, z czego 19 to reprezentanci szkół podstawowych, a 10 z szkół ponadpodstawowych.

Z każdej grupy wyłoniono 5 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w drugim etapie turnieju. Polegał on na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania. W tym gronie kadetka Kramer wywalczyła miejsce punktowe.

Uczniowie, którzy zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat nakielski na szczeblu wojewódzkim. Lista laureatów w II grupie wiekowej – szkoły ponadpodstawowe, w której starowała Oliwia przedstawia się nast.:
1. Wiktoria Jurek – OSP Drzewianowo.
2. Ewelina Ksobiech – ZS Samostrzel.
3. Wiktoria Kowalska – OSP Samsieczynek.
4. Marika Łasa – ZS Nakło.
5. Oliwia Kramer – ZS Szubin.

Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy otrzymali z rąk członków jury, Komendanta Powiatowego PSP bryg. Sławomira Reszkowskiego oraz Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola nagrody rzeczowe i dyplomy.

Oliwia wielkie Gratulacje za godne reprezentowanie szkoły w niełatwym Turnieju, zapewne za rok będzie miejsce na podium.

Koordynatorem z ramienia szkoły był nauczyciel mjr rez. Jarosław Odrobiński.