Kaskadowy pomiar prędkości – działania nakielskiej „drogówki”

Wczoraj na drogach całego kraju policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”, podczas których szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką przemieszczały się auta. W powiecie nakielskim działania te prowadzili mundurowi z „drogówki”.

Eliminowanie z ruchu piratów drogowych oraz wyciąganie konsekwencji wobec kierowców, którzy przekraczając dopuszczalną prędkość powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu, jest niezmiennie jednym z priorytetów pracy policjantów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych, w tym także tych tragicznych w skutkach, dlatego aby uczyć kierowców bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy, policjanci systematycznie prowadzą na drogach różnego rodzaju akcje.Jedna z nich, pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”, została przeprowadzona wczoraj (7.01.20). Na drodze krajowej nr 10 gdzie prowadzono działania, pracowało 13 mundurowych z referatu ruchu drogowego. Skontrolowali oni prawie 100 aut, ujawniając 57 wykroczeń popełnionych przez kierowców. 33 z nich związanych było z łamaniem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W związku z ujawnionymi wykroczeniami 18 kierowców zostało ukaranych mandatami, 39 pouczono.

Działania kaskadowe, które polegają na prowadzeniu kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, miały na celu także zapobieganie wypadkom drogowym. Tych, wczoraj podczas prowadzonych działań na DK 10 w powiecie nakielskim nie odnotowano.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią