Kcynia: Festyn profilaktyczny „Bezpieczne Ferie” zorganizowali Miłośnicy Przyrody z Laskownicy

Uczniowie Szkoły Podstawowej Im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uczestniczyli w zimowym festynie profilaktycznym „Bezpieczne ferie”. Jak co roku zaproszenie do współpracy w organizacji akcji odpowiadają strażacy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz strażacy z jednostek ochotniczych w Mieczkowie i Kcyni.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na niebezpieczne zabawy na zamarzniętych akwenach wodnych, nauka poprawnego wzywania pomocy w przypadku zauważenia osoby pod, którą załamał się lód oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do korzystania z profesjonalnie przygotowanych lodowisk. Ponadto strażacy uczyli „Miłośników Przyrody” udzielania pierwszej pomocy, zapoznali ze sprzętem, który jest na wyposażeniu wozu strażackiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z podziałem na grupy wiekowe. Dużą atrakcją były zajęcia z przewodnikiem psa policyjnego i jego psem.

W szkolną akcję bardzo aktywnie włączyli się rodzice uczniów, którzy zadbali o część kulinarną. Były pączki, ciasto, kiełbaski z grilla, gorąca herbatka. Po raz pierwszy do współpracy włączyły się Panie z KGW Noteckie Kobietki. Panie, prywatnie mamy naszych uczniów przygotowały chlebek ze smalcem, ciepłą zupę ogórkową i inne pyszności.

Gośćmi festynu profilaktycznego był Komendant Komisariatu Policji w Kcyni Artur Woźniak i Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga, który życzył uczniom i nauczycielom bezpiecznych i udanych ferii i przyglądał się pokazom ratownictwa lodowego.

Dyrektor szkoły Pani Marzena Wessołowska oraz organizator festynu profilaktycznego pedagog szkolny Robert Koniec składają podziękowania Komendantom Powiatowym Policji i PSP w Nakle nad Notecią za współorganizację wydarzenia. Dowódcy JRG w Szubinie st.bryg. Mariuszowi Mantychowi oraz wszystkim strażakom, policjantom, Radzie Rodziców, Pani sołtys Smoguleckiej Wsi Danucie Rudzkiej i KGW Noteckie Kobietki za współpracę, okazane zaangażowanie dla dobra i bezpieczeństwa naszych uczniów.

 

materiał. Szkoła Podstawowa w Laskownicy