Kcynia: Rozpoczęto III cykl sołectwa z kijkami wraz z projektem Fundacji BGK Generacja 6.0

8 października ubiegłego roku kończyliśmy cykl sołectw z kijkami korzystając z gościnności KGW Babeczki Turzyn. Nie mogło być inaczej jak rozpocząć sezon trzeci w dniu 10 marca 2023 roku właśnie w Turzynie!

Dopisała piękna, słoneczna, bezwietrzna pogoda, choć jak dotąd wiosna nas jeszcze na dobre nie przywitała… Uczestnicy zmierzyli się z niemal 8 kilometrową trasą wiodącą ścieżkami polnymi i leśnymi przy malowniczo zachodzącym słońcu. Trasę pokonali bez wyjątku wszyscy!

Po marszu czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez KGW m.in. ziemniaki w mundurkach z twarożkiem, chleb ze smalcem i ogórkiem, bigos, ciasta i ciepłe gofry z konfiturami. Z serca dziękujemy za poczęstunek i przemiłą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dotarły do Turzyna, by w tegorocznej edycji poznawać piękne tereny gminy Kcynia, świetnie się przy tym bawiąc. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Szarudze za objęcie III cyklu patronatem, za wsparcie naszych działań, za zaufanie.

Wczorajszy marsz realizowany był w ramach projektu Fundacji BGK – Generacja 6.0.

Kolejne marsze zaplanowane są w sołectwie Piotrowo, Górki Zagajne, Sierniki, Nowa Wieś Not., Łankowice. Szczegóły już wkrótce na naszym Fb i na www.kcynia.pl.

Zapraszamy!

 

źródło: UM w Kcyni