Kcynianie gościli na antenie Radia Nakło

ptr

W środę przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni rozbił się namiot Radia Nakło. Znana i lubiana w naszym mieście rozgłośnia w godzinach od godziny 13:00 do godziny 16:00 nadawała program NA ŻYWO. Redaktorzy Joanna Wronka-Krzemińska i Dariusz Korbal zaprosili przed radiowe mikrofony ciekawych gości.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, pani Justyna Makarewicz, twórczyni Dźwiękowego Archiwum Kcyni, pan Bartosz Łyszczarz, który opowiadał o sukcesach młodzieży z MLKS „Orlik” w Kcyni, pani Brygida Prus Koła Gospodyń Wiejskich SAMI SWOI. Przed radiowym mikrofonem była także pani sołtys Dorota Czerwińska, która opowiadała o prężnej działalności sołectwa Dziewierzewo, były przedstawicielki GCKiB w Kcyni zastępujące urlopującą panią dyrektor, o tenisie ziemnym opowiadał Prezes Kcyńskiego Towarzystwa Tenisowego „Nasz Kort” Maciej Krzyżanowski, o rolnictwie mówił pan Tomasz Bagnerowski, o przyrodzie i żyjącej w naszych lasach zwierzynie opowiadał pan Jerzy Napierała a o schronach przy, których trwają prace odkrywkowe mówił Prezes Towarzystwa Historycznego w Kcyni pan Piotr Dąbrowski.

Przez cały czas antenowy radiowej ekipie towarzyszył pan Marcin Gąsiorowski z „Planetą dobrej zabawy”, który przygotował bezpłatne zajęcia rekreacyjne dla najmłodszych. Sponsorem tego wydarzenia był „Skok Stefczyka”.

tekst i fot. Robert Koniec