Kiedy czystość jest kluczowa – rozwiązania Kärcher

Czyszczenie niejedno ma imię i niejeden jest też cel, dla którego czyścimy. Od zadbania o wygląd czyszczonych przedmiotów, poprzez zachowanie ich wartości i konserwację, aż po higienę i nasze bezpieczeństwo. Ten ostatni aspekt wysuwał się w minionych miesiącach na plan pierwszy. Wszystko w związku z pandemia koronawirusa. Czyszczenie i jego skuteczność to teraz kwestia naprawdę bardzo poważna. Na szali leżą bowiem wartości najwyższe – nasze życie i zdrowie.

Wiele osób nie wie, że dokładne czyszczenie gorącą wodą lub parą wodną  wystarcza, aby zabić ponad 90% (czyszcząc parą do 99,99%) zarazków, wirusów i bakterii oraz zapobiec infekcjom. Kärcher oferuje szeroką gamę urządzeń i środków czyszczących, od parownic i odkurzaczy parowych oraz myjek  wysokociśnieniowych po szorowarki. Wszystko po to by zapewnić najwyższy standard higieny w Twoim domu i firmie czy zakładzie przemysłowym.

Dzięki rozwiązaniom Kärcher zalśnią higieniczną czystością między innymi restauracyjne kuchnie, sklepy, ale także miejsca, gdzie w tym szczególnym czasie czystość naprawdę jest na wagę złota. Jak domy opieki, szpitale czy przedszkola.

 

Wysoka temperatura w walce z niewidzialnym wrogiem

Czy to w zastosowaniach profesjonalnych, czy w domu, parownice Kärcher oferują sprawdzoną skuteczność w czyszczeniu twardych powierzchni. Wysoka temperatura pary wodnej oznacza, że są one nie tylko skutecznym narzędziem do zwalczania zabrudzeń, ale również eliminują powszechne bakterie domowe i wirusy, takie jak koronaawirusy i wirusy grypy. Nasze urządzenia do czyszczenia parą zapewniają odpowiednią higienę przy użyciu samej wody, dlatego też nie wymagają stosowania chemicznych środków czyszczących.

Nasze myjki wysokociśnieniowe mogą również zagwarantować wysoki standard higieny przy użyciu samej wody i wysokich temperatur. Są one szczególnie przydatne do czyszczenia i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak sufity, ściany i podłogi, a także są skuteczne w zwalczaniu zarazków, bakterii i wirusów. Wymierną redukcję drobnoustrojów można osiągnąć za pomocą wysokociśnieniowego urządzenia z podgrzewaniem wody Kärcher HDS, które pracuje  wodą o temperaturze 85 °C lub może czyścić w trybie parowym para o temperaturze bliskiej 100°C. Środki czyszczące lub dezynfekujące mogą być również stosowane przy użyciu lancy pianowej w celu przerwania łańcuchów infekcji.

Posadzki aż lśnią!

Szorowarki Kärcher są idealne do czyszczenia na mokro twardych i elastycznych wykładzin podłogowych. Maszyny te zwilżają i szorują podłogę w jednym przejściu roboczym i natychmiast odsysają brud z powierzchni. Dzięki bezdotykowemu czyszczeniu zmniejsza się ryzyko infekcji.

 

Regularne czyszczenie powierzchni jest zalecane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Ważne jest, aby nie koncentrować się wyłącznie na usuwaniu widocznych zabrudzeń, ale także podejmować zapobiegawcze środki ostrożności. Pomaga to zapobiegać zakażeniom kontaktowym. W celu dodatkowej dezynfekcji powierzchni Kärcher dostarcza środki czyszczące o działaniu wirusobójczym.

Patogeny, które rozprzestrzeniają się w powietrzu, są trudne do opanowania. W biurach, instytucjach publicznych i medycznych, hotelach i restauracjach szczególnie ważne jest czyste, wolne od zarazków powietrze. Oczyszczacze powietrza Kärcher mogą pomóc wyeliminować 99,98% zarazków znajdujących się w powietrzu.

Natalia Bała – biuro prasowe Kärcher