Kierowca po alkoholu wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczanych rogatek. П’яний він виїхав на залізничний переїзд, незважаючи на зняті шлагбауми

Nakielscy patrolowcy skontrolowali kierowcę, który lekceważąc sygnał zakazujący wjazdu na przejazd kolejowy i opuszczane rogatki, wjechał na torowisko. Okazało się, że 28-latek prowadził auto po alkoholu. Za oba wykroczenia będzie tłumaczył się w sądzie.

Nakielscy patrolowcy pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli, jak kierowca peugeota wjeżdża na przejazd kolejowy, mimo iż rogatki już się zamykały, a czerwone światło na sygnalizatorze zakazywało wjazdu na torowisko.
Aby dowiedzieć się, dlaczego kierowca tak się spieszył, że wjechał na przejazd wbrew zakazowi, mundurowi skontrolowali peugeot. Rozmawiając z 28-latkiem, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Sprawdzenie alkomatem dowiodło, że mężczyzna ruszył w trasę w stanie po użyciu alkoholu, dlatego mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
Ze swojego zachowania 28-latek wytłumaczy się w sądzie, do którego policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Sprawcy wykroczeń grozi wysoka grzywna.

Патрульні з Накло оглянули водія, який, не зважаючи на сигнал про заборону в’їзду
на залізничний переїзд та знижених шлагбаумів, вийшов на колію. З’ясувалося, що
28-річний керував автомобілем після розпиття спиртного. Він буде обвинувачений у
суді за обидва злочини.

Перебуваючи на службі в місті Накло, патрульні з Накло помітили водія Peugeot, який
виїжджав на залізничний переїзд, хоча ворота вже зачинялися, а червоне світло на
сигналізації забороняло йому виходити на колію. Щоб з’ясувати, чому водій так поспішає в’їхати на перехрест проти заборони, уніформа оглянула Peugeot. Під час спілкування з 28-річним правоохоронці відчули запах алкоголю.
Перевірка алкотестером довела, що на гастролі чоловік пішов після вживання алкоголю, тому в уніформі залишилися його водійські права. Свою поведінку 28-річний хлопець пояснить суду, до якого поліція подаватиме заяву про покарання. Порушникам загрожує великий штраф.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne