Klub Turystyki „Noteć” zorganizował wyjazd do Ciechocinka

W wtorek, 20.07.2021 roku odbył się wyjazd do Ciechocinka w ramach projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”. Był to drugi z dwóch zaplanowanych wyjazdów projektowych.
Celem naszej wyprawy było zwiedzenie tężni solankowej w Ciechocinku, która jest naturalnym inhalatorem i zbliżona jest do klimatu panującego nad morzem.
Najwięcej czasu spędziliśmy zwiedzając ciekawe obiekty położone na trasie Szlaku Solankowego. Zobaczyliśmy m.in. Fontannę Grzybek, z której tryskała woda solankowa (sprawdziliśmy – faktycznie, woda jest bardzo słona), Tężnie Solankowe, Grotę Solankową, Zegar Słoneczny. Dużo spacerowaliśmy po parku, w którym były ciekawe roślinne rzeźby zwierząt i ptaków oraz przepiękne fontanny i kobierce kwiatów.
Tężnie solankowe doskonale oczyszczają płuca z zanieczyszczeń i wzmacniają odporność na infekcje górnych dróg oddechowych. Mikroklimat tworzony przez tężnie solankowe jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, a ogólnodostępny dostęp do kuracji solankowych daje możliwość poprawy zdrowia dla wszystkich, którzy tego potrzebują.
Tężnia to również ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego czasu jak również atrakcja turystyczna jaką daliśmy w tym dniu uczestnikom projektu.
Ostatnim punktem był wspólny posiłek obiadowy dla uczestników wyjazdu w restauracji.
Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.
Tadeusz Kunikowski