Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za jazdę z nadmierną prędkością

Tylko wczoraj policjanci nakielskiej „drogówki” zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż trzem kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Dokumenty zostaną im zwrócone po upływie trzech miesięcy.

Tylko wczoraj (12.09.21) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia trzem kierowcom, którzy za nic mieli obowiązujące w obszarze zabudowanym ograniczenie prędkości. Wszyscy skontrolowani zostali ukarani wysokimi mandatami, a do ich konta kierowcy doliczonych zostanie po 10 punktów karnych.
Pierwszego, 50-letniego kierowcę volkswagena, mundurowi skontrolowali przed godziną 9 w Mrozowie, kiedy jadąc przez miejscowość miał na liczniku 102 km/h.
Kolejny, 23-latek, który na liczniku motocykla miał 121 km/h, policjanci skontrolowali w godzinach popołudniowych w Ślesinie. Tego samego dnia wieczorem, w Karnowie, policjanci skontrolowali kierowcę audi, który jadąc przez obszar zabudowany miał na liczniku o 76 km/h więcej niż jest to dozwolone.
Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że nadmierna prędkość jest śmiertelna w skutkach.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne