Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z dróg gminy Szubin

Kolejnych dwóch pijanych kierowców wyeliminowali z ruchu szubińscy policjanci. Zarówno kierowca bmw jak i land rovera ze swojego zachowania wytłumaczą się w sądzie, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obaj kierowcy wpadli podczas rutynowej kontroli. Pierwszą mundurowi z szubińskiego komisariatu przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek (3/4.10.19) w miejscowości Zazdrość. Siedzący za kierownicą 43-latek, od którego wyraźnie czuć było alkohol został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” został zatrzymany w miniony piątek (4.10.19) około 21.30 w Szkocji. Kontrolując bmw mundurowi sprawdzili też trzeźwość 34-latka, który je prowadził. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny promil alkoholu.

Obaj kierowcy zostali natychmiast wyeliminowani z ruchu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a ze swojego zachowania będą tłumaczyli się w sądzie.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią