Kolejny dzień poszukiwań grzybiarza z Bydgoszczy. Wszedł do lasu w Dobromierzu i zaginął

Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny poszukuje Mirosława Starszewskiego. Mężczyzna w minioną środę opuścił dom i udał się na zbieranie grzybów w rejonie Nowej Wsi Wielkiej. Akcje, mającą na celu jego znalezienie, prowadzą też okoliczne jednostki straży pożarnej oraz policja.

Poszukiwany Mirosław Straszewski mieszka w Bydgoszczy, przy ul. M. Konopnickiej. W dniu 2 października 2019 r. około godz. 7:00 opuścił miejsce zamieszkania oświadczając, że jedzie na grzyby w okolice miejscowości Nowa Wieś Wielka. Do chwili obecnej nie powrócił do domu. W dniu 3 października rodzina poszukiwanego powiadomiła Komisariat Policji Bydgoszcz Wyżyny o jego zaginięciu.

W akcję znalezienia mężczyzny zaangażowano jednostki straży pożarnej, znajdujące się w rejonie miejsca jego ostatniego pobytu. Wczoraj w godzinach wieczornych strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka, OSP Brzoza, SP PSP Bydgoszcz oraz patrole policji (w tym z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy) przez kilka godzin przeszukiwały las w okolicach Dobromierza, Emilianowa i Nowej Wsi Wielkiej. – Akcje poszukiwawczą wspomagał dron wyposażony w kamerę termowizyjną, który znajduje się na wyposażeniu Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy – podała OSP Nowa Wieś Wielka. Poszukiwania kontynuowano w piątek, w godzinach porannych. Niestety, nie przyniosły one żadnych rezultatów.

W wyniku podjętych czynności odnaleziony został pojazd, którym poruszał się poszukiwany oraz przeprowadzono z nim rozmowę telefoniczną, w której stwierdził, że jest zdrowy, ale nie wie gdzie dokładnie się znajduje. Ostatni kontakt z mężczyzną miał miejsce w czwartek, 3 października o godzinie 15:08 – znajdował się wtedy w okolicy Dobromierza. Aktualnie telefon poszukiwanego jest wyłączony.

Rysopis: wzrost 175 cm, szczupła sylwetka ciała, wygląd zewnętrzny wskazuje na wiek około 60 lat, włosy krótkie – szatyn, oczy koloru szarego, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia poszukiwany ubrany był w ciemną kurtkę ortalionową z naszywkami na rękawach, w biało-czerwone trójkąty, spodnie jeansy, kalosze, na głowie miał kaszkiet.

Osoby znające miejsce pobytu Mirosława Straszewskiego proszone są o kontakt z komisariatem Bydgoszcz Wyżyny pod numerem telefonu 52-588-15-59 lub 112.

Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: OSP Nowa Wieś Wielka