Kolejny pijany kierowca wpadł dzięki zgłoszeniu

Ponad półtora promila alkoholu miał w organizmie kierowca vw golfa zatrzymany przez policjantów nakielskiej drogówki. 69–latek wpadł po zgłoszeniu, jakie wpłynęło na numer alarmowy policji.

Wczoraj (29.04.20) o godzinie 19.45 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że kierowca vw golfa przemieszczający się na trasie Gorzeń-Nakło prawdopodobnie jest pijany. Zgłaszający zareagował, bo uznał, że jadący przed nim wężykiem golf może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kierowca vw golfa zjechał na parking jednej z nakielskich stacji paliw. Zgłaszający, cały czas jechał za nim i na bieżąco informował dyżurnego nakielskiej komendy o swojej lokalizacji. Na stacji zgłaszający zaparkował swój pojazd obok volkswagena.  Kierowca golfa widząc to, dodał gazu i w trakcie wykonywania manewru skrętu  w lewo, uderzył w samochód zgłaszającego. Po czym, jak gdyby nic się nie stało wyjechał na krajową „dziesiątkę”.

Na wskazaną trasę dyżurny skierował patrol, aby zweryfikować zgłoszenie. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli opisanego volkswagena i zatrzymali do kontroli. Od siedzącego za kierownicą 69-latka faktycznie czuć było alkohol. To, że mieszkaniec gminy Sadki jest pijany potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie kierowcy ponad półtora promila alkoholu.

Kierowca stracił prawo jazdy i trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grożą mu 2 lata więzienia. Mieszkaniec gminy Sadki odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Jest to kolejna już sytuacja, kiedy dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policja wyeliminowała z ruchu pijanego kierowcę. Fakt ten cieszy, gdyż bezsprzecznym jest, że osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, z całą pewnością stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią        
zdjęcie ilustracyjne