Kolejny powrót koszykarzy Feniks Żegluga Nakło na parkiet

24 kwietnia 2021 roku Feniks Żegluga Nakło wziął udział w turnieju koszykówki organizowanym przez BNBA. Spotkania grupowe rozgrywane były w formule 2 x 10 minut.

Mecz z zespołem Fox świetnie rozpoczęło się od prowadzenia 8:0, a wszystkie punkty zdobywał Marcin Dudziński. Później gra się wyrównała i po połowie spotkania było 13:7. Druga część była znacznie gorsza. Co prawda, około minuty przed końcem Feniks prowadził 17:13, ale niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki i niepotrzebne faule sprawiły, że przeciwnicy wykorzystując rzuty wolne (ostatnie już po upływie czasu gry) wygrali 18:17.

Drugi mecz z Kottrans Radom wyrównany był tylko na początku (7:7). W dalszej części gry radomianie wykorzystywali przewagę szybkości i wzrostu bezlitośnie punktując nakielan i wygrywając 46:26.

W trzecim grupowym spotkaniu Feniks Żegluga zmierzył się z KKS Inowrocław. Widoczne braki kondycyjne dały się we znaki i nakielanie dość gładko przegrali 22:34 kończąc turniej na miejscach 7-8.