Kolejny wypadek śmiertelny na krajowej 10

Przez kilka godzin całkowicie w nocy zablokowana była krajowa dziesiątka w okolicach Torunia. Był to efekt tragicznego w skutkach wypadku. Do tragedii doszło na drodze S10 w miejscowości Mała Nieszawka w powiecie toruńskim. O zdarzeniu dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformował w sobotę tuż po godzinie 23:00.

O poranku nieco więcej szczegółów ujawniła toruńska policja. – Kierujący bmw jechał od strony Bydgoszczy w kierunku Torunia i wykonywał manewr wyprzedzania samochodu volkswagen polo. Wówczas zderzył się z oplem astrą, którym podróżowała rodzina, jadąc w przeciwnym kierunku – relacjonuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Na miejscu zginęła jedna osoba: to 43-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą opla. Jego 37-letnia żona oraz dwójka dzieci w wieku 3 i 9 lat zostali ranni i przewiezieni do szpitala w Toruniu, gdzie przechodzą szczegółowe badania. Decyzją prokuratora, policjanci zatrzymali 24-latka kierującego bmw. Mężczyzna pochodzi z województwa mazowieckiego i niebawem mają być z nim przeprowadzane czynności.

Droga przez kilka godzin była zablokowana. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora, a także strażacy i zespół ratownictwa medycznego.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: Pomoc Drogowa J&J Hejnowicz s.c. Toruń 24h