„Komedia małżeńska” na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury

22 maja 2023 roku na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret „Luzik”, który zaprezentował spektakl zatytułowany „Komedia małżeńska”. Przedstawienie porusza codzienne problemy małżeńskie, scenariusz składa się z żartów oraz tekstów, które w dużej mierze napisało samo życie. Studenci z „Kabaretu „Luzik”, który działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wykazali się ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. „Komedia małżeńska” bo tak zatytułowany jest spektakl, to historie zwykłych mieszkańców pewnej kamienicy, które poznajemy zasiadając z nimi do posiłków. Bo to właśnie one, śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, celebrowane przy pięknie nakrytym stole łączą ludzi, tworzą więzi, rozwiązują „języki” i problemy. Całość dopina piosenka z popularnego niegdyś serialu „Wojna domowa”. Jednak finał przynosi nam nadzieję, że mimo wszystko „I tak kochamy się.”

Na scenie wystąpili: Elżbieta Budziszak, Krystyna Wegner – Kowalska, Barbara Makowska, Stefania Trybuszewska, Maria Żołecka, Andrzej Kuligowski (autor słów finałowej piosenki), Ryszard Iwański, Stanisław Gratkowski. Nad całością czuwała Roma Janka instruktor z Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Aktorzy oraz organizatorzy dziękują licznie zgromadzonej publiczności: mieszkańcom Nakła, Studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Nakle, Seniorom z Domu Dziennego Pobytu Senior + w Nakle nad Notecią, Uczestnikom i Pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy. Szczególne podziękowania składamy Dyrektorowi Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom, którzy zaopiekowali się seniorami i umożliwili im bezpieczne dotarcie na spektakl.

R.J.
zdjęcia: Dariusz Wojciechowski