Kompletnie pijany i niezarejestrowanym pojazdem wyjechał w trasę

Policjanci nakielskiej patrolówki zatrzymali 39-latka, który kompletnie pijany prowadził motorower. Pojazd był niezarejestrowany i nie miał ubezpieczenia. Za swoje przewinienia motorowerzysta odpowie przed sądem i słono zapłaci.  

Nakielscy patrolowcy kontrolując miejscowości w nakielskiej gminie, zwrócili uwagę na jadącego trasą motorowerzystę. Ten poruszał się całą szerokością drogi i miał spore problemy z utrzymaniem równowagi.

Okazało się, że motorower prowadził 39-letni mieszkaniec nakielskiej gminy. Już na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń i wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Wkrótce wyszło też na jaw, że motorower, którym przemieszał się 39-latek był niezarejestrowany i nie miał opłaconej polisy ubezpieczeniowej.

Kierowca, już trzeźwy, usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem i grożą mu dwa lata więzienia. Swoją drogą spodziewać się może także konsekwencji za fakt, że motorower był niezarejestrowany oraz kary finansowej za brak wymaganego ubezpieczenia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne