Kompletnie pijany kierowca spowodował zdarzenie drogowe

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany wczoraj przez nakielskich „patrolowców” na miejscu zdarzenia drogowego, które spowodował. 54-latek stracił prawo jazdy, a decyzje w jego sprawie podejmie niebawem sąd.

Policjanci z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego podczas kontroli miejskich ulic zauważyli, jak kierowca pojazdu specjalnego przeznaczonego do zamiatania ulic zawracając, uderzył w volkswagena golfa. Mundurowi podjechali do uczestników zdarzenia, aby wyjaśnić sytuację.

Wątpliwości nie budził przebieg zdarzenia, gdyż jasnym było, że to kierowca zamiatarki jest winien kolizji, jednak wątpliwości budził jego stan psychofizyczny. 54-latek był pod widocznym działaniem alkoholu. Trzeźwość kierowcy została sprawdzona alkomatem. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec Nakła miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został dowieziony do komendy. Tam mundurowi zatrzymali mu blankiet prawa jazdy i wręczyli wezwanie do stawiennictwa na przesłuchanie. Niebawem kierowca usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu. 54-latkowi grożą 2 lata więzienia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne