Kompletnie pijany kierowca volkswagena zatrzymany po zgłoszeniu

Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali kierowcę vw jetty, który miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny miejscowego komisariatu.

Policjanci powiatu nakielskiego podczas codziennych służb konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy pijani wsiadają za kierownicę, stwarzając tym samym śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. O tym, że nietrzeźwy kierowca na trasie jest nieprzewidywalny i niebezpieczny wiedzą także mieszkańcy powiatu, którzy często wspierają mundurowych w ich działaniach.

Jedna z tego typu sytuacji miała miejsce wczoraj (28.06.20) w Szubinie. Około godziny 18.30 na stanowisko kierowania miejscowego komisariatu wpłynęło zgłoszenie,  że kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena jetty i odjechał w kierunku jednej z ulic. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i zatrzymali je do kontroli.

Za kierownicą volkswagena siedział zamroczony alkoholem 32-latek. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a alkomat wykazał w jego organizmie 3,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec gminy niebawem usłyszy zarzyty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. 32-latek odpowie także za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Na słowa uznania zasługuje postawa osoby, która wiedząc, jak niebezpieczny jest pijany za kierownicą, doprowadziła do jego wyeliminowania z ruchu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne