Komunikat w sprawie światłowodu w Paterku

W związku z realizacją projektu POPC w naszym regionie, w najbliższym czasie pojawi się w Państwa domach przedstawiciel firmy IRIS Telecommunication w celu przedstawienia propozycji przeprowadzenia światłowodu przez Państwa działkę, co daje Państwu możliwość korzystania z usług świadczonych drogą światłowodową w późniejszym czasie. Wszystkie informacje zostaną Państwu przekazane podczas bezpośrednich spotkań w Państwa domach.

Na terenie miejscowości Paterek i ościennych uzyskano aktualnie 90% zgód. Jeśli nie uda się uzyskać pozostałych zgód podczas wizyt w Państwa domach, zorganizujemy dla pozostałych osób spotkanie. O terminie spotkania poinformujemy w późniejszym czasie.

 IrisTelecommunication jest jedną z firm, która w imieniu firmy NEXERA realizuje działania związane z realizacją projektu na terenie m.in. województwa kujawsko-pomorskiego.

Firma NEXERA rozpoczyna budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Cała sieć NEXERY w czterech województwach umożliwi dostęp do szybkiego Internetu, usług telekomunikacyjnych oraz telewizji cyfrowej.

Ponad 280 000 gospodarstw domowych oraz ponad 2 600 szkół zostanie objętych siecią NEXERA dzięki dofinansowaniu ze środków UE

Więcej informacji na temat projektu:

Strona internetowa Ministerstwa Cyfryzacji: www.cppc.gov.pl 

Strona informacyjna firmy NEXERA: www.nexera.pl

Strona, na której można sprawdzać aktualny stan usług lub zgłaszać zapotrzebowanie na popyt: www.wyszukiwarka.uke.gov.pl

Violetta Naskręt

zdjęcie ilustracyjne