Koncert Noworoczny zabrzmi już siódmy raz w Nakle nad Notecią

Przed nami siódma edycja Nakielskiego Koncertu Noworocznego, który rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. 7 stycznia o godz. 18:00 w kościele pw. św. Stanisława BiM w Nakle nad Notecią, o możliwie najbardziej melodyjne rozpoczęcie roku zadba Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Bernarda Chmielarza. Z muzykami zaśpiewają Katarzyna Jaracz – sopran i Szymon Rona – tenor. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu będzie wokalistka Kasia Moś.

Przybliżmy zatem tegorocznych artystów. Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis została założona w 1960 r. przez dyrektora Andrzeja Szwalbego. Szybko stała się jednym z czołowych polskich zespołów kameralnych, specjalizujących się w muzyce dawnej. W latach 90. zespół zmienił formułę i poszerzył znacznie repertuar, aż do muzycznej awangardy. Capella Bydgostiensis występowała na najbardziej znaczących estradach Polski i Europy. Odbyła tournée w Brazylii w latach 2010, 2011 i 2012. Zespół wciąż podejmuje się nowych wyzwań artystycznych. Prezentuje cykle kantat Johanna Sebastiana Bacha, koncerty z udziałem młodych solistów, a także przeboje muzyki filmowej, musicalowej i rozrywkowej w nowych aranżacjach. Ma na swoim koncie nagrania radiowe i telewizyjne oraz płytowe dla wytwórni polskich, holenderskich, hiszpańskich. 7 stycznia zespół wystąpi pod batutą dyrygenta i aranżera Bernarda Chmielarza. W swoim dorobku artystycznym ma nagranych kilkanaście płyt, dziesiątki kompozycji i setki aranżacji. Współautor przeszło 30 odcinków programu „Co tu jest grane?”, emitowanego w TVP1. Wspólnie z Waldemarem Malickim i Jackiem Kęcikiem powołał do życia projekt Filharmonia Dowcipu. Wokalnie zaprezentują się sopranistka Katarzyna Jaracz oraz tenor Opery Nova Szymon Rona.

Tego wieczoru uszłyszycie również reprezentantkę Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji Kasię Moś. Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear”. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Ma na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką 3. edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „INSPINATION”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. 3 lata później ukazała się płyta z orkiestrą AUKSO “MONIUSZKO200” – nowe interpretacje utworów Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach. Na rynku jest także dostępna płyta Kasi Moś z utworami „Karin Stanek” w zupełnie nowych aranżacjach. W listopadzie 2022 r. premierę miał singiel pt. „Zapomnij”, do którego do współpracy został zaproszony Leszek Możdżer.

Bilety już od jutra (12.12.2023) będzie można zakupić w kasie Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz za pośrednictwem strony internetowej: LINK

Cena biletu: SEKTOR A i C – 35 PLN, SEKTOR B – 45 PLN. Dla Państwa komfortu wewnątrz świątyni ograniczyliśmy ilość biletów. Radzimy zatem nie czekać z ich zakupem!

Miejsca nie są numerowane. Kupują Państwo bilet wybierając wcześniej SEKTOR: A (nawa lewa – ograniczona widoczność), B (nawa główna) lub C (nawa prawa – ograniczona widoczność). W dniu koncertu prosimy o wcześniejsze przybycie (minimum 10 minut przed rozpoczęciem koncertu) i wchodzenie do kościoła wejściem oznaczonym sektorem z zakupionego biletu (A, B lub C). Na wejściu bilety będą sprawdzane.

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława BiM.

 

materiał: Szymon Niemczewski

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią