Koncerty Sylwestrowe w Tanecznym Rytmie w Filharmonii Pomorskiej

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza w dniu 30 grudnia 2019 roku o godz. 17:00 i 20:00 na Koncerty Sylwestrowe w Tanecznym Rytmie.

KONCERT Z NIANIĄ  godz. 17:00
Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW.
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej dwa dni przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

Pożegnamy Stary Rok – zgodnie z naszą długoletnią, chwalebną tradycją, bardzo cenioną i oczekiwaną przez słuchaczy – koncertami z niezmiennie piękną, chwytającą za serce muzyką. Wkroczymy w Nowy 2020 Rok brawurowo i z rozmachem, tanecznym krokiem razem z Naszymi Melomanami. Przez cztery wieczory doskonały nastrój, przy dźwiękach popularnych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia melodii, wprowadzą artyści, którzy są zawsze wspaniale i gorąco przyjmowani przez bydgoską publiczność.

Sopranistka Iwona Socha, która zawsze wprost promienieje pogodą ducha i serdecznością, zachwyca nie tylko pasją śpiewu i urzekającym głosem, lecz także urodą i niezwykłą osobowością; tenor Tadeusz Szlenkier, rozchwytywany artysta scen muzycznych, którego talentem zachwycał się m.in. Bogusław Kaczyński, wielokrotnie zapraszając śpiewaka na swój Festiwal im. Jana Kiepury do Krynicy-Zdroju. Wystąpią też uznani artyści polskiego teatru muzycznego – ujmująca wszechstronnym talentem i urokiem Paulina Janczak oraz gwiazdor Teatru Muzycznego w Warszawie, od lat porywający publiczność znakomitymi kreacjami – Damian Aleksander. Gospodarzem koncertów będzie Jacek Borkowski – popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Nad całością sylwestrowych, muzycznych uciech będzie zaś czuwał maestro Kai Bumann, szef artystyczny Filharmonii Pomorskiej.

IWONA SOCHA absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina oraz Wydziału Radiowo-Telewizyjnego Uniwersytetu Śląskiego. Finalistka i zwyciężczyni krajowych oraz międzynarodowych konkursów.  W 2013 zdobyła prestiżowy laur Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach ogólnopolskiej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W 2016 otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z Missa Pastorita Józefa Zeidlera (wraz z Sinfonią Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego). W swoim repertuarze posiada liczne pieśni, arie oratoryjne i operowe oraz partie sceniczne. Koncertuje w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Słowacja). Dokonała także nagrań dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

TADEUSZ SZLENKIER ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a studia wokalne na Yale University. W 2005 zdobył pierwszą nagrodę w International Vocal Competition Klassik-Mania w Wiedniu. ‎W 2008 został zaproszony przez Elżbietę Penderecką do wzięcia udziału w koncertowej wersji opery Cherubiniego Lodoïska podczas 12. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Nagranie z tego koncertu zostało nominowane do nagrody Fryderyk. Także w 2008 kreował rolę Pasterza w Królu Rogerze Szymanowskiego podczas Bard Summer Festival in Annandale-On-Hudson (NY, USA). Zaśpiewał tam również tenorową partię solową w pierwszej amerykańskiej prezentacji baletu Harnasie Szymanowskiego. ‎‎W latach 2010-2017 współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy. W sezonie 2018/2019 rozpoczął pracę jako solista Staatstheater Nürnberg w Niemczech.

PAULINA JANCZAK debiutowała w 2008 w Teatrze Muzycznym Roma, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine’a Daae w musicalu „Upiór w operze” Webbera. Współpracowała także z teatrami muzycznymi w Lublinie, Łodzi czy Rampa w Warszawie oraz z Operą i Filharmonią Podlaską. Wraz z Katarzyną Łaską rozpoczęła projekt koncertowy „Single Ladies”, w którym śpiewają najpopularniejsze piosenki ze światowych musicali. Wokalistkę można było oglądać np. w serialach „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia” czy „Za marzenia”. Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich oraz Fundacji Perspektywy – „na rzecz młodych talentów”.

DAMIAN ALEKSANDER. Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser, wykładowca akademicki. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Od 1999 do 2012 związany z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, od 2012 współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie zagrał główne role w musicalowych hitach. W sezonie artystycznym 2016/2017 wyreżyserował w OiFP kilka wydarzeń, w których również wystąpił, w tym widowisko muzyczne „Tribute to Musical”, któremu towarzyszyło nagranie płyty „Tribute to Musical: LIVE – Damian Aleksander i goście”. Od 2014 aktor solista Teatru Muzycznego w Poznaniu, od 2018 – Teatru Syrena. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella.

JACEK BORKOWSKI – artysta sceny teatralnej, aktor filmowy i telewizyjny, piosenkarz, konferansjer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, przez szereg lat występował w warszawskim Teatrze Ateneum. Dzięki współpracy z W. Młynarskim powstały takie znane realizacje jak „Wysocki „, „Brel „, „Tuwim ” oraz przedstawienie kabaretowe „Hemar „, które stało się przebojem. Artysta ma na swym koncie udział w wielu audycjach telewizyjnych, występy w teatrze telewizji, w bardzo popularnych serialach („Klan”, „Matki żony i kochanki”). Warunki głosowe artysty predestynują go do wykonywania rozbudowanego repertuaru muzycznego. Jacek Borkowski sprawdza się również znakomicie w roli prowadzącego różnego rodzaju występy, konkursy, gale.

Na zdjęciu wyróżniającym Iwona Socha

źródło: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy