Jak współpracować z rodzicem biologicznym dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej. Konferencja w Paterku

Wczoraj, 14 listopada 2022 roku w Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku odbyła się konferencja „Jak współpracować z rodzicem biologicznym dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej” pod patronatem Jana Szopińskiego Posła na Sejm RP oraz Tadeusza Sobola Starosty Nakielskiego, której organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią. Na początku konferencji prowadząca Marzena Nowak-Oleśnicka poprosiła o zabranie głosu posła Jana Szopińskiego i starostę Tadeusza Sobola. Wczorajsza konferencja składała się z dwóch części, w pierwszej miały miejsce wykłady ekspertów, a w drugiej rodziny zastępcze zaprezentowały swoje dobre praktyki w tym zakresie. Jednak jako pierwszy głos zabrał Marek Durałek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, który przedstawił informację o funkcjonowaniu i zadaniach realizowanych przez nakielskie PCPR. W pierwszej części głos zabrali: Renata Bejtka – psycholog Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu, Oddział Bydgoszcz, psychoterapeuta, biegły sądowy z zakresu psychologi klinicznej Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Edyta Cholewińska – pedagog, psychoterapeuta, kurator sądowy oraz biegły sądowy Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z zakresu wykorzystywania seksualnego dzieci.

W konferencji udział wzięli pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych, pracownicy ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu nakielskiego, osoby prowadzące rodzinne domy zastępcze, kuratorzy sądowi.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).