Konkurs Chopinowski w Szafarni zainaugurowany

Wczoraj (18 maja 2022 roku) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni uroczyście zainaugurowano 29. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Otworzył go recital fortepianowy Kamila Pacholca. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe w Szafarni wstęp jest wolny.

Do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w Kujawsko-Pomorskiem zjechali młodzi adepci sztuki pianistycznej z całego świata, ich nauczyciele i rodzice. Zgromadzeni goście i uczestnicy wysłuchali recitalu wybitnego pianisty, na  który złożyły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. Publiczność przyjęła występ z wielkim entuzjazmem.

Od jutra obserwować będziemy zmagania konkursowe w trzech kategoriach wiekowych (do lat 10, 11-13 lat, 14-16 lat ). W czwartek (19 maja) swoje umiejętności zaprezentuje najstarsza grupa wiekowa. Uczestników oceniać będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej–Zydroń w  składzie: prof. HunJu Sohnn (Korea Południowa), prof. Ewa Pobłocka (Polska), prof. Alberto Nosé (Włochy), prof. Jordi Benseny Plaza (Hiszpania), prof. Andrzej Tatarski (Polska). Zwieńczeniem konkursu będzie niedzielny (22 maja) Koncert Laureatów. Kto nie może dotrzeć do Szafarni zachęcamy do odwiedzenia strony Ośrodka, na której udostępniona jest transmisja na żywo. Każdego dnia konkursu do Ośrodka w Szafarni dotrzeć można dedykowanym autokarem wyruszającym z Alei Solidarności 1-3 w Toruniu (CKK Jordanki). Rozkład jazdy na stronie.

Więcej o konkursie.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Inauguracja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Szafarni, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni