Konkurs z wielkanocnym nakryciem głowy. Wykaż się kreatywnością

Na całym świecie wierzący celebrują Święta Wielkanocne, jednakże w zależności od położenia geograficznego, sposób świętowania bywa różny, zwłaszcza na innych kontynentach. Nawiązując do nowojorskiej tradycji organizowania w Niedzielę Wielkanocną parady, zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pn.: „Easter Hat Parade”, adresowanego zarówno do przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych z placówek funkcjonujących na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią.
W Niedzielę Wielkanocną, Piątą Aleją przechadzają się mieszkańcy Nowego Yorku, szczególnie eksponując wielkanocne nakrycia głowy – kapelusze, ozdobione różnorakimi elementami kojarzącymi się z wiosną, czyli wiosennymi kwiatami, piórkowymi motylami, kolorowymi jajkami, plastikowymi królikami, ptaszkami itp.
W ramach konkursu, jego uczestnicy mają za zadanie wykonać płaską pracę plastyczną – dowolną techniką, przedstawiającą wielkanocny kapelusz lub przestrzenną pracę techniczną w formie wielkanocnego kapelusza. Konkurs trwa od 24.02.2021 do 22.03.2021. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło n. Not., Sławomir Napierała, fundator nagród.

organizatorzy: Marta Podemska, Agnieszka Jakś-Jankowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not.