Kontrole miejsc przebywania bezdomnych rozpoczęte

Zbliża się zima. Ponieważ okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są niebezpieczny szczególnie dla osób bezdomnych, policjanci z Nakła już podjęli działania mające na celu pomóc tym osobom. Kontrole miejsc gdzie szukają schronienia bezdomni dzielnicowi prowadzili wspólnie ze strażą miejską i pracownikami MGOPS.

W zawiązku z nadchodzącą zimą oraz spadkiem temperatury, a także w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową, wczoraj (27.11.19) nakielscy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Miejską z Nakła oraz pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.

Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z  różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią