Kontrole prędkości na drogach powiatu nakielskiego

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili wczoraj na powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

Wczoraj (5.07.20) na powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Aby do tych zdarzeń nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa na trasach. Podczas działań policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na trasach ograniczeń prędkości.  

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 48 wykroczeń z czego 34 związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne. Nie obyło się bez mandatów, których policjanci wystawili 26.  Mundurowi zatrzymali też 3 blankiety prawa jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne od kontrolowanych aut.

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne