Kot i mysz. Czy ta przyjaźń jest możliwa? Historia przyjaźni myszy z Domu Kultury i kota z biblioteki w Paterku

113

Kot to najpopularniejsze zwierzę domowe na naszej planecie. W domach żyje ich około 600 milionów na świecie. Jak świat stary wiadomo też, że kot jest wrogo nastawiony do myszy. Polowanie na tego gryzonia jest przecież jego podstawową zaletą i raczej nie ma szans na to, by się zaprzyjaźnili.

Ale…… czy rzeczywiście jest to niemożliwe? Otóż można to sprawdzić.

Wśród licznych książek zgromadzonych w bibliotece w Paterku są i takie, na których kartach najmłodsi czytelnicy odnajdą niesamowite kocie historie i opowieści. Do książek tych,  zakradła się także pewna wełniana myszka, która szuka przyjaciela. Czy go znajdzie? Tego nie wiemy, ale zachęcamy do lektury kocich książek.

By było łatwiej poznawać koci świat proponujemy wykonać samodzielnie mysią  zakładkę do książki. Wełniana myszka, którą wykonała pani Joanna Makowczyńska z Domu Kultury w Paterku jednak znalazła w naszej bibliotece kociego przyjaciela. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po szydełko lub igliczki i samodzielnego wykonania  mysiej zakładki.

Na koniec wystarczy wypożyczyć „kocią” książkę i pomruczeć z zadowolenia, że prace rękodzielnicze i czytanie sprawiają wiele radości i dają satysfakcję.

Miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Tekst: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Prezentacja i zdjęcia: Joanna Makowczyńska WDK Paterek