Kowalewko: #SięPomaga – Ratownicy i weterani dzieciom

7 czerwca 2020 roku został zorganizowany na terenie strzelnicy w Kowalewku piknik dla dzieci i młodzieży z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.

Dzień ten był szczególnie ważny gdyż połączony był z ogólnopolską akcją charytatywną #siepomaga.pl. Ratownicy JRS oraz Strzelcy z Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku aktywnie włączyli się w akcję charytatywną#GaszynChallenge –  „Pomoc dla Wojtusia” który jest chory na SMA. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc #SięPomaga.pl.

Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych i ich rodzin przygotowali ratownicy JRS, oraz weterani Wojska Polskiego uczestniczący w wielu misjach stabilizacyjnych i pokojowych poza granicami kraju. Została przeprowadzona prezentacja różnego rodzaju wyposażenia wojskowego i ratowniczego w tym uzbrojenia, a także przeprowadzono strzelania na różnych dystansach . Najmłodsi mieli okazję do nauki przygotowania pożywienia w warunkach polowych oraz pozyskania żywności z tzw. zasobów miejscowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeloty motolotnią, a także pokazy sprzętu ratownictwa technicznego znajdującego się na wyposażeniu świeżo pozyskanego pojazdu ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. 

jrs-kowalewko